Sezen Şen Sandıkçı

Merhabalar, ben Sezen Şen Sandıkçı. 01.02.1979 Samsun doğumluyum. 19 Mayıs Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunuyum. Pedogojik Formasyonumu ayrıca 2004 de tamamladım.
Çalışma hayatına Atatürk Kültür Merkezinde başladım.
Sonrasında 2012 yılında, 3 sene Öykü Adası Etüt Merkezinde müdür olarak başladığım görevime sevgili dostum Dilek Akyürek ile etüt merkezimizde ortak olduk . 2015 yılında Ho Math and Chess eğitimini alarak , Samsun’da bir ilk olan matematik ve satranç eğimi veren Akıl Akademisi Etüt merkezini açtım. 5 sene hem kendi merkezim de çalışıp aynı zamanda Doğa Okullarının Satranç öğretmenliği , son sene de idarecilik görevini üstlendim. Doğa Okullarından ayrıldıktan sonra Uğur Okullarında ilkadım ve Canik Kampüslerinin Anaokulu koordinatörlüğü yapmaya başladım.Son olarak 3 senenin sonunda 2019 yılında Pırıl Pırıl çocuklar yetiştirebilmek için Pırıl Pırıl Gündüzbakımevi ile yoluma devam ettim.
Okul öncesine verdiğimiz önem sayesinde Samsun Anaokulu ve Kreş Eğitimcileri Dernek başkanlığını Samsun’daki 35 kreş oy birliği ile bana takdim ettiler. Eylül 2021 den bu yana Saked Dernek başkanlığını sürdürüyorum. Yıllarca kendimi eğitime adadım. Aldığım eğitimlerden bazıları; Math and Chess, mental aritmetik, robotik kodlama, hızlı okuma, resim yorumlama, çocuk gelişimi, Orman Okulları eğitimi, Reggio Emilia Eğitimi, Şefkatli Sınıf, Lions Quest, P4C, 9 tip mizaç modeli, Enneagram Mizaç Modeli, etkili iletişim, Masal Anlatılıcığı, Aşırı Ebeveynlik,Digital Çağda Yaşam ve Kariyerlerinde Başarılı Olabilmeleri için bireylerden neler beklenir? ,Ebeveynlikte Mindfulness ve Şefkat zorlayıcı duygu ve durumlarda bilinçli farkındalık,Bebeklik ve erken çocukluk döneminde duygusal gelişimini desteklemek,Yetenek nasıl gelişir? ,Konuşan Ebeveyn,Oyun terapisi, İlkyardım, bütüncül eğitim gibi gibi… Pırıl Pırıl Kreşimizde 18 personelle velilerimizin memnuniyeti doğrultusunda 3 senedir azimle çalışıp, hizmet vermekteyiz. Bu hevesle şimdi de Pırıl Pırıl çocuklar Öykü Adasında buluşuyor diyerek Remida Dönüşüm Okulumu eğitime gönül veren ortaklarımla Samsun’a sunmaktayız. Çatısı gökyüzü olan okul mantığıyla Reggio Emilia felsefesini birleştirerek, çift dilli olan okulumuz sayesinde Samsun’da bir ilk olmanın gururunu da yaşıyoruz. Sevgi ve Saygılarımla…

Neredeyiz ?

Kazım Karabekir Mahallesi
Erden Sokak. No: 20/1
Duruşehir / İlkadım / Samsun

İrtibat Telefonlarımız
E-Posta

info@remidaokulum.com